Publikováno

Tomík opravářem

Pamatuji, že před touto cestou jsem nedokázal ani vyměnit kolo na autě a musel zavolat kamarádovi, ať mi pomůže…

 

No a před týdnem mi chcípl motor tohoto krásného Žihadla tady v Indii někde uprostřed pole. Co teď že?

 

Musel jsem sehnat odtah, tedy skútr mě dotáhl na laně do města a začal jsem hledat mechanika. Nikdo na to nechtěl ani sáhnout a koukali na mě jak na debila. Co teď že?

 

Pronajal jsem si tedy garáž s nářadím, vytáhl a otevřel zatraceně těžkej motor, vyměnil zaseknuté ložisko u klikové hřídele, dal nový píst, vyrobil nové těsnění, závitníkem projel závity, sehnal nový filtr, šroubky, matky, podložky, lepidlo, nastavil taky časování, ano časování… taky jsem do nedávná nevěděl co je časování a ještě vyčistil karburátor a vložil tam pružinku z propisky, co tam chyběla. Co jsem měl taky dělat že, tady jsem na vše sám a nemůžu tu sedět s rukama v kapsách. Takový přístup by mě domů nedostal. No a co teď že?

 

Pokračuji dál domů, a pak že něco nejde. Člověk když má cíl a věří v něj, tak to jde i když občas těžko a kolikrát fakt už nemůžu. Já mám cíl vám toto zatracený Žihadlo dovezu domů ukázat, protože ne každý si může zaletět do Asie projet se v tuktuku. Tak vám trošku toho Thajska vezu domů.

 

Bude pak tour s tuktukem po městech v ČR i s besedou třeba. Co na to říkáte? Kam mám přijet? Rád bych tak všechny co podporujete viděl, pokecal, popil a poděkoval.