ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vlog

Tenerife s obytňákem

Střípky z ostrova věčného jara Tenerife, který prozkoumáváme z moderně vybaveným obytňákem, který jsme si půjčili přímo na ostrově od Karavany česko.

 

O španělském ostrovu Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu a to díky tomu, že na něm najdete vše, co hledáte, ať už pro rodinou dovolenou, klidný odpočinek v kopcích nebo pořádnou párty s přáteli.

Tenerife Masca40651265_674158799617164_5269204765090250752_o.jpg

Masca - Masca je malá horská vesnice                          Anaga - národní park

 

Tenerife je ostrov trojúhelníkového tvaru leží v Atlantickém oceánu a je i tím největším ze sedmi Kanárských ostravů. My jsem hledali v již nastartované zimní sezóně teplé místo, kam se aspoň na chvíli schovat před vánočním hlukem ale hlavně do tepla. Po krátkém brouzdáním po internu, se zabořil prst do Kanárských ostrovů, přesněji do největšího ostrovu ze sedmi z nich, tedy Tenerife.

 

Důvodů bylo několik:

 1. Levná letenka a přímé spoje
 • S dvouletou dcerou jsme ocenili přímý let, bez přestupu a i když se nám prvně zdál 6 hodinový let z Katovic jako dlouhý úsek, tak to zvládla perfektně a svůj první let si užila.
 • Lítá to ještě z Vídně nebo z Prahy, ale z těchto tří letišť je Vídeň nejvýhodnější, let je kratší a levnější, jenže člověk musí platit parkování u letiště a dálniční známku v Rakousku
 • Jestli je člověk více otrkaný, nevadí mu přestup, nebo nepotřebuje rezervaci sedadla v letadle, tak může letenku z Vídně si najít i do 3000,-Kč tam i zpět.
 1. Počasí
 • Ostrov s rozlohou něco málo přes 2000 km2 se nachází v Atlantickém oceánu a mezi severem a jihem se nachází nejvyšší hora Španělska Pico de Teide s nadmořskou výškou 3 718 m. I díky této výšce tomu je i počasí na ostrově znatelně rozdílné. Sever je chladnější a déšť častější, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží a neustále kvetoucích rostlin a keřů. Člověk si připadá jak v Jurském parku
 • Jih je daleko více slunečný a i v zimních měsících se dá koupat v oceánu, vlny tu bývají ale větší. Místo na klidné písčité pláže tu však najdete dost. My omylem zašli na nude pláž, ale užili jsem si to, nebo aspoň já.
 • Počasí vás ale trápit nemusí, po celý rok je tam takové jarní počasí a když je vám na severu zima, tak na jinu v teple u oceánu se koupete do hodinky a půl, díky dálnici.
 1. Ubytování
 • Ubytovat se dá kdekoliv. Míst je hromada a i když turistická sezóna tady nekončí, tak je z čeho vybírat. Na jihu se může zdát, že je postaven jen na apartmánech a hotelích. Ubytování najdete skrz Airbnb, či Booking.com, což zná asi každý a já už jsem na to pomalu alergicky.
 • Chtěli jsme prožít dovolenou zas trošku jinak, ať nejsme na jednom místě a zároveň nemáme rádi neustále vybalování, balení a přesouvání do dalšího hotelu. Nápad projet ostrov s karavanem byl zpočátku trošku vypuštění vtipu u nás doma, ale rychle se nám zalíbil.

 

 1. Cesty

      - Jsou tu skvěle! Nádherně rovný asfalt táhnoucí se okolo ostrovu, ale i v místech vyšších ve středu ostrova. Kamarád mě odrazoval od serpentýn, kterých si užiju víc než dost na ostrově a měl pravdu. Když jsme jeli hned první den k Masce, tak jsem užší cestou s karavanem nikdy nejel. Vlastně já jel prvně karavanem v životě až na ostrově. A jaký to bylo? Super! Člověk si na délku vozidla rychle zvykne a zatáčky jsem si brzo začal užívat. Ale chápu, že pro ne-tolik zdatné řidiče to bude příjemný zážitek. S osobákem mít ale problém určitě nebudete mít, případně karavany česko nabízí i kratší obytnou dodávku.

 

 1. Ceny
 • Jsou na ostrově jako u nás a řekl bych, že ještě menší. Ovoce a zeleninu koupíte u místních v krámku a větší nákup třeba v Lidlu. V restauraci si připlatíte malinko, ale za výborně čerstvé mořské potvory vám to tolik vadit nebude. Případně je tu plno obchodu na každém rohu a hodíte si třeba něco na gril u pláže. Cena benzínu je cca 30,-Kč.
 • Ubytování najdete od 800,-Kč na osobu, ale samozřejmě záleží, co od ubytování očekáváte. My měli celých deset dní obytný vůz a jeho ceny najdete na www.karavanycesko.cz

 

anaga .jpganaga mensi tour.jpg

 

A co ten karavan? Jaký to bylo?

Čekejte recenzi na karavan, od člověka co sice miluje cestování, ale karavan využil prvně a ještě k tomu s rodinou.

 

auto u plaze paddleboar.jpgv karavannu.jpg

 

 

Velikost vozu.

Půjčili jsme si luxusní nový obytňák s délkou 7,4 m a šířkou 2,3 m. Už na letišti nás vyzvedl super chlapík, kterého jsem si oblíbili a vždy když jsme něco potřebovali, tak jednal bleskově. Poslední den nám udělal i sangrii!

Rozměry vozidla zmiňuji, pač pro někoho můžou být podstatný na cestách v hornatém Tenerife, kde jsou serpentiny. Nejsem úplně šikovný řidič, ale překvapilo mě, že projet je, není nijak náročné. Navíc jsem zvyklý z Afriky a Asie, na živější dopravu. Řidiči tady nejezdí ve spěchu jako u nás a jsou ukáznění. Řekl bych, že průměrný řidič to zvládne a je to i větší zážitek s výhledem na krásné zelené kopce a obrovské skály.

Kdo se ale bojí většího auta, nebo zkrátka nepotřebuje obytku pro 4 osoby, tak je tu na půjčení menší obytná dodávka pro dva plus menší dítě.

 

Místo na spaní.

Prakticky, kdekoliv na parkovišti můžete spát, jen by se neměl vytahovat gril atd. To už je kempování na divoko a to je tady zakázané. ALE je tu obrovské množství míst, kde můžete kempovat s karavanem hoooodně dlouho a tam už si gril klidně postavte. Buď na takové místo narazíte náhodou (malá pravděpodobnost) nebo nejlépe pomocí aplikace Park4night.

 

Aplikace Park4night 

Je to pomocník pro každého obytňákového nadšence. V aplikaci najdete nejen místa na kempování, ale kde naplnit vodu, vylít bobany, doplnit plyn na vaření či topení. Je to celosvětová aplikace a informace doplňují samotní cestovatelé. Přidávají hodnocení k daným místům, fotky a další potřebné informace. Používáme = ušetří hromadu času.

 

Vybavení obytňáku

Měli jsme půjčeného Fiata s devíti stupňovou automatikou se 160 koni a přestavba je od Ariva, která patří mezi ty kvalitnější přestavby. Úložného prostoru je tu nadbytek. Místa na spaní jsou 4+1 dítě a ložnice 2, což je booom a vyloženě domov na kolech. Super výhoda je oddělená sprcha a záchod. Markýza, garáž, kde máte kolo, paddleboard, gril, zahradní nábytek...

 

Závěr

Byli jsme na ostrově deset dní a převážně na odpočinek. Větší tůry si necháme určitě na příště, protože ač je to malý ostrov, tak objevování a krásných míst tam je víc než dost a každý kdo Tenerife navštívil, tak se rád vrátí a u nás to nebude jinak!

serpentiny.jpgpod obloukem.jpg

 

 

Vše ostatní o karavanu se dozvíte na již zmiňovaných stránkách firmy www.karavanycesko.cz

 

Zpět na VLOG »

Všechny zážitky, krásné i strašidelné věci pro Vás pečlivě fotím.

Přihlášení