Posted on

Hlavně v klidu.

Obrovsky důležité na této cestě je zůstat psychicky v pohodě, odpočívat a hlavně nespěchat. Prostě si to krásně užít a jedině tak lze tuto cestu zdárně dokončit.

 

Ale jak se to všechno dá zvládnout? Je to jednoduché a stačí se na to dívat správným směrem. Zatím mi to funguje.

 

Povím zkušenost z předchozí cesty na kole do Gruzie a zpět…. Když jedete na kole do velkého kopce. Musíte koukat na strom kousek před vámi a k němu se snažíte dostat, jak se k němu dostanete, tak pak kouknout na další strom a k němu se taky pomalu přibližovat ale pořád se nesmíte dívat na špičku toho kopce, protože by vám přišlo, že je to moc daleko a že to nezvládne. Musíte se pořád dívat jen k nejbližšímu stromu a hezky bod po bodu se přibližovat k cíli a takhle dále pokračovat, až najednou vyjedete ten obrovský kopec, který se vám zdál zprvu nemožný vyjét.

 

Na téhle cestě je to podobný. Kdybych začal přemýšlet kolik kilometrů mě ještě čeká s 35 let starým asijským Žihadlem, kolik zemí musím projét, kolik oprav řešit a kolik idiotů potkat, abych dorazil domů, tak bych upadl do deprese, nechuti cokoliv dělat a neměl bych sílu to celé vyšlapat neboli dojét zdárně domů.

 

Teď mě čeká vyzvednout tuktuk z lodi v Íránu, nikdy jsem nic podobného nedělal ale zvládnout se to snad dá (co mi taky zbývá že…) a co bude dál? Na to se teď nedívám ale vím, že ten cíl tam někde je a kousek po kousku se to zvládnout dá.

 

Dovést sám z Bangkoku domů Tuktuk??? Nemožné!!! Ale když si všechny úkony, jak toho docílit nakouskujete a bude to zvládat kousek po kousku, tak už to tak těžce nevypadá 😊

 

Jednoduše je potřeba užívat této cesty, protože tohle jsou chvíle, které se už opakovat nemusí a jedině tak se to dá zvládnout.