ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Na kole do Gruzie a zpět

Na kole do Gruzie a zpět

Dnes již známý cestovatel Tomáš Vejmola neboli Tomík na cestách vyrazil na úplně sám svou první cestu dlouhou 7000 km do Gruzie a zpět. bez žádných dřívějších zkušeností s dálkovou cyklistikou a s pouhými 50 eury v kapse ho doprovázel jen přihlouplý výraz ve tváři a nevědomost co ho čeká.

Poví vám příběh o tom, jak projel 8 zemí za 101 dní. Jak byl vyhnán bezdomovcem z jeho příbytku. Jakou péčí dostal na Ukrajině, Turecku či v Rusku. Proč mu muslim v pohoří Kavkaz umýval záda a jak se dokázal dorozumět bez pořádné znalosti jazyků. O tom, že všechno jde, když se chce Vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně. Na místě bude k prodeji i knížka o této strastiplné cestě a můžete jí mít i s podpisem a věnováním autora!

Na kole do Gruzie a zpět Na kole do Gruzie a zpět Na kole do Gruzie a zpět Na kole do Gruzie a zpět Na kole do Gruzie a zpět

Ohlasy:

Já přišel na přednášku, protože sám jezdím na kole. Za rok ušlapu i 5000 km, když nepočítám zimě trenažér. Zajímalo mě, jak to zvládl, takhle na jeden zátah a překvapilo mě, že neměl žádné zkušenosti. Ani netrénoval nebo necvičil. To jsem nepochopil. Z jeho vyprávění šlo poznat, že ty svaly mě spíš v hlavě než v nohách. Zkrátka neřešil a vyjel. Já si to nedokážu představit, ale závidím mu, že se odvážil. Navíc jsem si poslechl, jak to chodí v jiných zemích, které projel a byl jsem překvapen, jak jsou lidi pohostinní. Já se taky moc nesměji, ale to, jak si dal deodorat ze záchodu mě rozsekalo.

Petr Žagan – návštěvník přednášky

SENIORKY PROCESTOVALY S TOMÁŠEM VEJMOLOU KUS SVĚTA NA KOLE Další ze série cestopisných přednášek si užily seniorky z Karviné se známým cestovatelem Tomášem Vejmolou. Tentokrát to byla jeho cesta na kole, kdy zvládl 7000 kilometrů. Startoval z Hranic na Moravě, přejel Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, Gruzii a Ukrajinu. Přednáška byla velmi poutavá a vtipná, oblíbený Tomík neúnavně odpovídal na dotazy seniorek i po skončení promítán.

Beseda domov seniorů města Karviná