Publikováno

Tomíkovo Youtube studio

Tak takhle většinou vypadá moje YouTube studio.

Každý díl stříhám cca 8 hodin čisté práce. Od soboty večer do neděle večer. A jak to běžně vypadá?
1. Najdu si klidné místo, kde je zásuvka. (Benzinka, nějaká chajda u cesty, restaurace, kostel, hostel…) tohle je fotka z jednoho slamu, kde jsem nocoval.

2. Projedu všechna videa co mám v mobilu a ve fotoaparátu natočené za poslední týden.

3. V hlavě si rozvrhnu děj, ať má nový díl hlavu a patu, ať vás dokáže pobavit ale hlavně ať je to autentické a mohli jste se těšit na další díl.

4. Nahážu do programu v mobilu (stříhám v mobilu) všechna videa co tam chci mít a začnu je postupně skládat (zkracovat, třídit, upravovat zvuk…)

5. Sekne se mi mobil, spadne elektřina, nefunguje internet, přišlo tornádo nebo slon rozdupal chatrč a vše od znovu (3 hodiny v prd… a většinou použiju plno sprostých slov a nebo se rozbrečím) nikdy se na cestách nestřihá hladce.

6. Videa poskládaná. Má to správnou délku a děj dává tak nějak smysl. Teď do toho přidat komentáře nebo-li mluvené slovo. To nemám moc rád, protože špatně artikukuji a nadávám u toho, a tak to trvá dlouho. Jsem přesvědčen, že tohle je moje poslední video!

7. Video hotové! Před vložením na YouTube, si ho nejdřív naposled projedu, jestli je tam vše, popřípadě co je pěkně debilní. Tuhle část nemám moc rád, protože musím koukat sám na sebe. Vidím se jako tragéd. Není ale cesty zpět a video musí na internet! Lidi už mi začínají psát, proč video ještě není online.

8. Ukládání hotového videa do mobilu. Většinou se to sekne. Brečet už nemůžu, slzy došli. Už jen nadávám.

9. Video jde na internet. Nejsem profi kameraman ani střihač, nemám profi studio ani předem danej scénář. Točím a stříhám zkrátka, tak jak to vidím a cítím. Důležitý je obsah a ať je video autentické. Nechci si na nic hrát. Bojím se, jestli se nový díl bude líbit.

10. Kvůli časovému posunu jsem většinou vzhůru i ve 2 ráno, abych si přečetl komentáře a mohl na ně brzo reagovat.
11. Většinou jsou komentáře a zprávy pozitivní a plné podpory. Těší mě i každá zpětná vazba co dělám blbě nebo na co si dát pozor.

 

Nakonec mě vždy těší, že vás tato tvorba baví a podporujete mě v tom co dělám ❤