Posted on

Papíry, papíry a zase ty papíry.

Takové menší byrokratické peklo tady prožívám a vůbec mi není příjemně. Všechno zdržuje indická strana… Čekám až Indie pošle všechny dokomunty pro vyzvednutí vozidla, což je pár kliků myši a jeden email. Jenže nikdo z Indie mi nezvedá telefony a neodepisuje.

 

Navíc..

 

Indové mi změnili doklad o zaplacení a uvedli mě v něm jako příjemce, nikoliv společnost, která byla domluvená a měla tuktuk vyzvednout a ušetřit mi tak práci. Doklad změnili protože nikdo netuší proč odpověď nedostanu ani po týdnech otrvavovani všech stran… Náklad podle všeho může být v přístavu nějaké 2 týdny a jak se tento termín překročí, tak se platí penále. Což se právě už přes týden děje…

 

Podle Indie penále mám platit já, podle Íránců to má platit Indie a podle mě jsou obě strany úplně debilní a schválně vše zdržují. Každopádně čas běží, penále narůstají a vízum v Íránu se krátí (podle oficiální zprávy nejde vízum znovu prodloužit) a zbývá mi nějakých 15 dní… Přejezd přes Írán (2000 km) s tuktukem nebude snadné a to ho mám ještě opravit před cestou a dát nové součástky, pokud ho tedy vůbec někdy uvidím. Ve čtvrtek si mám Žihadlo vyzvednout. Tomu ale fakt nevěřím a nejraději bych to chtěl mít už celé za sebou.

 

Není mi z toho vše nejlíp…